NCP Leader Gautam Demands To Correct The Media Bill

NCP Leader Gautam Demands To Correct The Media Bill

May 23, 2019, 12:48 p.m.

Influential leader of Nepal Communist Party (NCP) Bam Dev Gautam deamnded to pass media council bill after correction and review.

In his statement on Thrusday, Gautam has expressed the view that it is not justice to punish some one up to one million just for writing the news. "Such harsh clauses need to be scrapped before passing it," said Gautam.

He claimed that he himself was a victim of yellow journalism but he alway stand for free and independnet media which is the back bone of democracy.

यस्तो छ विज्ञप्तिको पूर्णपाठ

प्रस्तावित मिडिया काउन्सिल विधेयक सच्याएर मात्र पारित गर्नुपर्छ

नेपाल सरकार मन्त्रिपरिषद्बाट पारित भई राष्ट्रियसभा सचिवालयमा दर्तासमेत गराइएको मिडिया काउन्सिलसम्बन्धी विधेयकका कतिपय विवादास्पद प्रावधानप्रति मेरो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको उक्त विधेयकका केही प्रावधान नेपालको संविधानको अक्षर भावनाअनुरुप बनाउनुपर्ने आवश्यकता मैले देखेको छु सरकार, राजनीतिक पार्टी प्रेस सबै मर्यादित अनुशासित हुनुपर्दछ भन्ने विचारसँग पूर्ण सहमत छु तर, समाचार लेखेकै आधारमा पत्रकारलाई दश–दश लाख रुपैयाँसम्म जरिवाना गर्नेजस्ता कठोर प्रावधान उचित लाग्दैन यद्यपि, समय समयमा पेशाको मर्यादा भावना कुल्चिएर गरिने पत्रकारिता (पीत पत्रकारिता)बाट मैँ पनि शिकार हुँदै आएको छु
स्वतन्त्र प्रेस व्यवसायिक पत्रकारिता लोकतन्त्रका खम्बा हुन बोल्न नसक्नेहरुका प्रतिनिधि तथा समाजका पहरेदार ऐना पनि स्वतन्त्र पत्रकार हुन् त्यसैले प्रेसलाई चौथो अंगको रुपमा स्वीकार गरिएको पनि हो प्रेस, व्यवसायिक पत्रकार सञ्चारकर्मीहरुलाई स्वतन्त्र, निष्पक्ष, निर्भिक एवं सुरक्षित वातावरणमा काम गर्ने अवस्था राज्यले निर्माण गर्नुपर्दछ तसर्थ, हाल राष्ट्रिय सभा सचिवायलयमा रहेको उक्त विधेयकका विवादास्पद प्रावधानहरु सञ्चार क्षेत्रका जिम्मेवार एवं सरोकारवालासंग छलफल गरि टुंगो लगाउन अहिलेकै अवस्थामा अघि नबढाउन नेपाल सरकार, सम्बन्धित सरकारी निकायलगायत सम्बन्धित सबैमा आग्रह गर्दछु साथै, कुनै पनि व्यक्तिको चरित्र हत्या हुने, बदलाको भावनाले परिचालित हुने राष्ट्रिय हितलाई वेवास्ता गर्ने क्रियाकलाप सञ्चार क्षेत्रमा प्रकट हुन नदिन सबै जिम्मेवार सञ्चारकर्मी मित्रहरुलाई पनि हार्दिक अनुरोध गर्दछु

(वामदेव गौतम)
नेकपा, सचिवालय सदस्य
काठमाडौं, नेपाल

Courtesy: Deshsanchar

More on News

The Latest

Latest Magazine

VOL 12 No.20, Jun 07 –27 June, 2019 (Jestha 24, 207/074-756) Online Register Number: DOI 584

VOL 12 No.19, May 17 –06 June, 2019 (Jestha 03, 2076) Online Register Number: DOI 584/074-75

VOL 12 No.18, May 3 -16,2019 (Baisakh.20, 2076) Online Register Number: DOI 584/074-75

VOL 12 No.17, April 19-May 2 2019 (Baisakh.06, 2076) Online Register Number: DOI 584/074-75